DGI HUSET PANTEREN
ONLINE BOOKING
Kalender
OK
OK
Kalendre


Holdplan
Uge: 12
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
12
Mandag 18-03-2019
Tirsdag 19-03-2019
Onsdag 20-03-2019
Torsdag 21-03-2019
Fredag 22-03-2019
Lørdag 23-03-2019
Søndag 24-03-2019
09:00-10:00
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
09:00-10:00
  Blid Yoga
  (Laura Betak Sparholt)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
11:00-11:45
  Baby Svøm
  Sted: Terapibassin
12:00-13:00
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
16:40-17:20
  Dance4Kids 6-10 år
  (Lizette Andersen)
  Sted: Avnø Fjord holdsal på 1.sal DGI Huset Panteren
17:00-18:00
  Hatha Yoga
  (Laura Betak Sparholt)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
17:20-18:00
  Dance4Teens 11år+
  (Lizette Andersen)
  Sted: Avnø Fjord holdsal på 1.sal DGI Huset Panteren
18:15-19:15
  Dance4Fit
  (Berit Nøhr Jensen)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
19:00-19:45
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin

16:30-17:30
  Senior Maskinerne
  (Thomas Olsen)
  Sted: Motionscenter
19:00-20:00
  CrossGym
  (Lene Rye)
  Sted: Grønsund Nord store hal uden trægulv -

11:00-11:45
  Aqua Punkt Svømmehallen
  Sted: Svømmehallen
12:30-13:30
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
17:00-18:00
  Yin Yoga
  (Laura Betak Sparholt)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset

08:45-09:45
  Yoga - Hatha inspireret
  (Madoka Christensen)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
09:00-10:00
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
10:00-11:00
  Stræk og Balance
  (Pia Vestergren)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
15:00-15:45
  Aqua Boards
  Sted: 3 baner Bane 0-2
19:00-20:00
  CrossGym
  (Lene Rye)
  Sted: Grønsund Nord store hal uden trægulv -

09:00-10:00
  Aqua Gymnastik
  Sted: Terapibassin
12:30-13:30
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
13:00-14:00
  Sliding og Foamroller
  (Lene Rye)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
16:00-16:45
  Aqua HIIT
  Sted: 3 baner Bane 7-9

08:00-08:45
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
09:00-09:45
  Aqua Fit Svømmehallen
  Sted: 1/2 Bassin ( bane 5-9)
09:00-10:00
  Dance4Fit
  (Berit Nøhr Jensen)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset
10:00-11:00
  CrossGym
  (Lene Rye)
  Sted: Hjelmbugt - Høj hal stueplan DGi HUSET
10:00-11:00
  Fit4Life
  (Lizette Andersen)
  Sted: Ulvsund - Lille holdsal - Stueplan DGI Huset

08:00-08:45
  Aqua Træning
  Sted: Terapibassin
09:00-09:45
  Aqua Cross training Svømmehallen
  Sted: 3 baner Bane 7-9

Online HjælpLuk
ENTRY NOT FOUND
Udviklet af  Globus Data ApS    |   Cookie politik DGI Huset PANTEREN | Solbakkevej 42-56 | 23 45 30 03 | CVR: 36714832